Akyaka Kaymakamı

Akyaka Kaymakamlığı görevini yapan İbrahim Cengiz geçtiğimiz gün görevinden uzaklaştırılırken,
bugün ise gözaltına alındı.

İLÇEMİZDE KANALİZASYON ÇALIŞMASI TAMAMLANMIŞTIR.

BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOPTAŞ İLÇEMİZDE YAPIMI DEVAM EDEN KANALİZASYON ÇALIŞMALARI TAMAMLANARAK İLÇE HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNULMUŞTUR. BUNDAN DOLAYI EMEĞİ GEÇEN HERKESE AYRI AYRI TEŞEKKÜRLERİMİ BİR BORÇ BİLİYORUM, NİHAYET İLÇEMİZİN YILLAR SONRA EN BÜYÜK SORUNUNU BİTİRMİŞ BULUNMAKTAYIZ, İLÇE HALKINA HAYIRLI UĞURLU OLSUN.

         KANALİZASYON ŞEBEKE HATTI TOPLAM UZUNLUĞU 14 KM OLUP, AYRICA 8 KM DE PARSEL UZUNLUĞUDUR. BELEDİYEMİZE MALİYETİ (3.200.000) TL. YANİ ESKİ PARAYLA ÜÇTRİLYON İKİYÜZMİLYARA MAL OLMUŞTUR. 

İLÇEMİZDE KANALİZASYON ÇALIŞMASI SON HIZLA DEVAM ETMEKTEDİR

 AKYAKA BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOPTAŞ KANALİZASYON ÇALIŞMALARININ YAPILDIĞI ALANDA YAPTIĞI AÇIKLAMADA İLÇE BELEDİYEMİZ 1972 YILINDA KURULMUŞ OLUP ARADAN GEÇEN 43 YILA RAĞMEN HALEN ALT YAPI ÇALŞMALARI BİTİRİLEMEMİŞTİR YAPMIŞ OLDUĞUMUZ YOĞUN GİRİŞİMLER NETİCESİNDE VE KARS MİLLETVEKİLLERİMİZDEN ÇOK BÜYÜK YARDIMLARI İLE BU SORUNU TAMAMEN ÇÖZME AŞAMASINA GELMİŞ BULUNMAKTAYIZ ŞUANDA YAPIMI DEVAM EDEN KANALİZASYON ŞEBEKE HATTI TOPLAM UZUNLUĞU 14 KM OLUP AYRICA 8 KM DE PARSEL UZUNLUĞU OLMAK ÜZERE BELEDİYEMİZE MALİYETİ 3.200.000 TL YANİ ESKİ PARAYLA ÜÇTRİLYON İKİYÜZMİLYARA MAL OLACAKTIR TABİ BU ARADA BİR İLÇENİN GELİŞMESİ O BELDENİN TAMAMEN ALT YAPISININ BİTİRİLMESİNE BAĞLI OLDUĞUNDAN TÜM BU ÇALIŞMALAR YAPILIRKEN ÖZELLİKLE YAĞMURLARDA ÇALIŞMA YAPILAN ALANLAR ÇAMUR OLUYOR DİĞER ZAMANLARDADA TOZ TOPRAK OLDUĞUNDAN DOLAYI VATANDAŞLARIMIZ RAHATSIZ OLMAKTADIR İNŞALLAH BU ÇALAŞMALAR BİTTİKTEN SONRA RAHATLAYACAKLARDIR BUNDAN DOLAYI İLÇE SAKİNLERİMZDEN ÖZÜR DİLİYORUZ.

   BAŞKAN TOPTAŞ AÇIKLAMALARINA DAHA SONRA ŞÖYLE DEVAM ETTİ TÜM BU ALT YAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDIKTAN SONRA EN KISA ZAMANDA İLÇEMİZİN CADDE VE SOKAKLARININ KALICI OLMASI BAKIMINDAN SICAK ASFALT YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.

    BUNUN İÇİNDE GEREKLİ OLAN MALİ GÜCÜMÜZÜN ZAYIF OLMASI NEDENİYLE FİNANSMAN SAĞLAMAK İÇİN TÜM KURUMLARLA VE BAKANLIKLARLA GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR İNŞALLAH EN KISA SÜRE İÇERİSİNDE NETİCELENDİRECEĞİZ VE VATANDAŞLARIMIZI YOLLARDAKİ TOZDAN VE ÇAMURDAN KURTARACAĞIZ.

  
  

 İLÇEMİZE 1 ADET İTFAİYE ARAZÖZÜ İLE 1 ADET VİDANJÖR ...

SAYIN VEKİLLERİMİZ AHMET ARSLAN VE YUNUS KILIÇ IN ÜSTÜN GAYRETLERİ İLE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINDAN İLÇEMİZE 1 ADET İTFAİYE ARAZÖZÜ İLE 1 ADET VİDANJÖR ALINARAK GÜZEL İLÇEMİZİN HİZMETİNE SUNULMUŞTUR, DESTEKLERİNDEN DOLAYI HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.